Nasıl Gelinlik Seçmeliyim?

Her genç kızın tek hayali masalsı bir düğün ve prensesler gibi bir gelinlik tasarımıdır. Gelinlik modelleri farklı tasarımlarla her zevke göre imal edilmektedir. Gelinlik tercihleri çok önemlidir. İlk etapta vücut ölçüleri ve diğer fonksiyonların tam olarak uygun olması gerekir. Genç kızların beğenerek giymek istedikleri gelinlikte farklı tasarımları ve ölçüleri irdelemek isterler. Her vücut tipine göre gelinlik tercihi yapmanın bazı püf noktaları vardır. Tüm vücut tipleri göz önünde bulundurulmaktadır. Gelinliğinizi seçerken kumaş türüne, kullanılan obje çeşitlerine ve vücut tanımınıza dikkat etmeniz gerekir.

Prenses Gelinlik Modelleri

Çoğu gelin adayının hayali prenses modeli gelinliktir. Ancak bel kısmı kalın olan hanımlar bu gelinliği seçmemeleri gerekir. Daha ince belli ve zayıf gelinlerin bu tarzı tercih etmeleri en mantıklı karardır. Bele oturan ve aşağı kısmının genişleyerek kabarması prenses modelinin en dikkat çeken detayı haline gelmiştir. Balık modeli gelinliklerde yine zayıf adaylara çok yakışacaktır. Tamamen dantelden olan ve vücudu sarıp sarmalayan bu gelinlik alt kısımdan kuyruk şeklinde olmaktadır.

Dekolteli Gelinlikler

Dekolteli gelinlik tercihi ise son yıllarda oldukça artmıştır. Hareketli tasarımlarla süslenen ve göğüs ve sırt kısmının açıkta bırakıldığı gelinlikler çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle yaz aylarında kır düğünü seçen gelin adayları için bu modeller oldukça uygundur. Kendine güvenen ve dekolteyi seven gelin adayları bu tarz gelinliklerle kendilerini daha iyi ifade etme şansı yakalarlar. Gelinlik tercihlerinizi bu doğrultuda yapmanız önerilir.

İstediğiniz Gelinliği Edinmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Gelinlik tercihinde dikkat edilmesi bazı hususlar şu şekildedir;

  • Gelinlik seçiminde önce vücudu çok iyi tanımalı ve ona göre tercihlerde bulunulmalıdır
  • Düğünün yapıldığı mekan gelinlik seçiminde çok önemli detay kabul edilir.
  • Gelinliğin zevke göre taşlı, gipürlü veya sade olması ise tamamen tercihe bağlıdır.
  • Gelinliklerde kullanılacak malzemenin tarzı da gelinliğe yakışması gerekir. Bu sebepten kullanılan ince detaylarda gelinliğin genel havasını bütünler.
  • Bembeyaz gelinliklerin seçiminde birçok önemli kabul edilecek detay vardır. Bu konuda ilgili kişilerle irtibata geçmek çok önemlidir.