Gelinlik Nerede Diktirilir?

Çiftler için özellikle de kadınlar için belki de hayatta ki en özel ve güzel gün düğün günüdür. Düğün gününün en özenilen parçası ise gelinlik. Gelinlik dikimi diğer kıyafetlerin aksine oldukça dikkat gerektirir. Bu yüzden en özel gününüzde hayal kırıklığı yaşamamak için bizim gibi profesyonel ellere kendinizi emanet edebilirsiniz.

Zira modern dünya da birçok gelinlik kesimi ve buna ek olarak ise birçok kol, yaka, kumaş ve süsleme seçeneği mevcuttur. Bu seçenekler arttıkça gelinlik sektöründe de uzmanlaşma alanları oldukça arttı, yani bir gelinlik diktirmek için sıradan bir gelinlikçiye gitmeniz isteklerinizin karşılanması anlamına gelmez.

Yeni Modeller Profesyonel Eller Gerektirir

Bizler her gelinlik modeli için ayrı gelinlik uzmanları ile çalışmaktayız. Zaten sektörde profesyonelleşmenin yolu da bundan geçmektedir.

A Kesim Model

A kesimi gelinlik modeller, son zamanlarda her geline hitap etmekte. İster kır düğünü, ister salon düğünü olsun her ortama yakışan bu modelin dikimi oldukça özenli yapılmalıdır. Gelinlik kupu güzel oturtulmalı ve gelini zarif göstermek için bel orantısı iyi ayarlanmalıdır. Bu aşamadan sonra ise üst süslemesini tek tek yaptırarak bir hayali gerçek yapıyoruz.

Prenses Model

Prenses model gelinlik ufak yaşlardan beri prenseslere hayranlık duyan her kadının hayalidir. Prenses kesim gelinlikte de, A model gibi etek kısmı özenle dikilmeli ve bel oyuntusu iyi verilmelidir. Elbise kupunun düzgün verilmemesi sonucunda gelin olduğundan kilolu gözükebilir ve ya daha değişik beden bozukluklarına neden olabilir. Tüm bunların dışında ise verilecek kol ve yaka oyuntuları konusunda da gelinin isteği ile birlikte terzinin tecrübesi çok önemlidir.

Balık Model

Balık model gelinlik dikilmesi ve gelinin üstüne oturtulması en zor modellerden birisidir. Gelinlik gelin üzerinde defalarca kez prova edilmeli ve proporsiyona uygun olarak çok incelikli şekilde dikilmelidir. Gelinlik yapısal olarak bedeni tam sardığından gelinin de istekleri göz önünde bulundurularak uygun süslemeler, taşlar ve payetler kullanılmalıdır.

Her üç modelde de belli kıstaslar göz önünde bulundurularak dikim yapılmalıdır. Müşteri memnuniyetini öncelikli tutarak müşterilerimizin her isteklerini terzilik ilkeleri çerçevesinde değerlendirip uygulamaktayız. Mutlu gelinler bizim de tek mutluluk kaynağımız.